tel. 75 732 3076 Gimnazjum Samorządowe nr 2
w Bolesławcu

Starsze:

Szkolny Konkurs Recytatorski w języku niemieckim PDF Drukuj

W piątek 1 kwietnia 2011r., jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.

Jury w składzie: p. Beata Burdzy, p. Olga Markiewicz i p. Mariola Obrycka mogło posłuchać interpretacji poezji dawnej i współczesnej, ponieważ recytatorzy prezentowali wiersze poetów niemieckich oraz przekłady utworów polskich na język niemiecki.

Ostatecznie okazało się, że wszystkie zwycięskie miejsca przypadły uczniom z klasy 2b, którzy swym przygotowaniem i sposobem interpretacji wierszy ujęli komisję i obecną publiczność.

I tak laureatką konkursu jednogłośnie została Martyna Stasiak, drugie miejsce zajęła Laura Buryło, a trzecie przypadło Karolowi Lisieckiemu. Jury przyznało również wyróżnienia dla Roksany Salwerowicz z kl.2b, Angeliki Tureckiej z kl. 3b oraz Wojtka Kusa z kl. 3a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.