Konkursy biologiczno – ekologiczne PDF Drukuj

Z początkiem roku szkolnego rozpoczęły się przygotowania uczniów do udziału w konkursach związanych z biologią, ekologią, czy zdrowym stylem życia.
Już 1. października odbył się etap szkolny XVII Regionalnego Konkursu Biologiczno- Ekologicznego Szkół Gimnazjalnych pt. „Ochrona przyrody w Polsce”. Przystąpiło do niego 26 uczniów.
Najlepsze wyniki osiągnęli: Kamila Kamińska z klasy II c, Mateusz Wilk z klasy III d oraz Rafał Michalczuk z klasy III d. To oni reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym, który odbył się 27. października we Lwówku Śląskim. W etapie rejonowym Kamila Kamińska uzyskała najwyższą liczbę punktów spośród naszych uczniów i zakwalifikowała się do ostatniego etapu.

Ostatni regionalny etap konkursu odbył się w dniach 5 – 6 listopada i był imprezą dwudniową. W pierwszym dniu przed południem w Działoszynie 22 najlepszych gimnazjalistów z regionu pisało test wyboru, uzupełniało schematy i wykresy oraz rozpoznawało gatunki roślin i zwierząt. Do ścisłego finału ustnego zakwalifikowało się 8 uczniów, w tym Kamila. Etap ustny odbył się następnego dnia rano w Piechowicach.
Finaliści mieli za zadanie publicznie rozpoznać gatunki roślin i zwierząt chronionych, nazwać przedstawiony park narodowy, odpowiedzieć na kilka pytań szczegółowych oraz omówić jedno wylosowane przez siebie zagadnienie przyrodnicze. W rozgrywkach ustnych Kamila zajęła I miejsce, natomiast po zsumowaniu wszystkich punktów z testu i etapu ustnego ostatecznie uzyskała trzecią lokatę pod względem liczby zdobytych punktów z tym, że wszystkie miejsca zwycięskie były ex aequo. Ostatecznie Kamila Kamińska zajęła V/VI miejsce w konkursie, spośród 1160 uczniów biorących udział w etapach szkolnych w gimnazjach naszego regionu.

Dnia 15. października odbył się etap powiatowy konkursu o bioregionie „ W krainie łużyckich osobliwości”. Do zmagań została przygotowana drużyna w składzie: Kamila Kamińska z klasy II c, Mateusz Wilk z klasy III d i Iwona Rybacka z klasy III a. W etapie powiatowym drużyna naszego gimnazjum zdobyła I miejsce (w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) oraz zakwalifikowała się do etapu regionalnego, który odbył się 3. listopada w Ruszowie. Podczas rozgrywek drużyny rozwiązywały test dotyczący osobliwości przyrodniczych trzech powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego oraz zgorzeleckiego. W efekcie nasi uczniowie zajęli w tym etapie II miejsce.
Gratulujemy!

                                                                                               Opiekun konkursów – Dorota Marusiak

 

V OGÓLNOPOLSKI ZJAZD
DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
ORAZ PREZESÓW STOWARZYSZEŃ,
NOSZĄCYCH IMIONA
UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

czytaj więcej>>

PROGRAM ZJAZDU>>

ZJAZD - relacja

ZJAZD - załącznik

KRONIKA v ZJAZDU>>

Telefon zaufania

dla uczniów, rodziców i nauczycieli